Yukarı Çık

Hevsel Bahçesi: Toprağa Dönüş, Yeniden Canlanma ve Ekonomik Katkı

Güçlü tarım potansiyeli ve verimli topraklara sahip olan ülkemizde, tarımın yeniden canlanması ve ekonomiye katkı sağlayacak yeni bir girişim yükseliyor: Hevsel Bahçesi. Gazetecilik kimliğinden ayrılarak diyar bakırda güçlü bir ekonomik etki yaratma hedefiyle adım atan Şehadet Çıtıl Hanım, memleketine uygun yöresel tarım ürünlerini yetiştirip alım garantisi ile kapıdan alıyor ve diğer şehirlere pazarlamak için çalışmalar yürütüyor. Şehadet Hanım, ülkenin dışarıdan ithal etme ihtiyacını ortadan kaldırmak için kararlı bir şekilde hareket ediyor. “Pirinç, nohut, mercimek ve daha birçok ürünü üretebiliriz,” diyor. Hevsel Bahçesi’nin sunduğu imkanlarla, gençlerin başka şehirlerde iş aramasına gerek kalmayacak. Verimli topraklarda yetiştirilen ürünler, güzel gelirlerle satışa sunulacak. Her bir ürün, laboratuarda titizlikle analiz edildikten sonra tüketicilere sunulacak. Mars fasulyesi, siyah nohut, kekik, tuz gibi ürünler, Hevsel Bahçesi’nin bereketli topraklarında özel bir özenle yetiştirilip işleniyor. Hevsel Bahçesi sadece ekonomik bir girişim değil, aynı zamanda bölgedeki kalkınma göçünü engellemeyi ve toprağa sahip çıkmayı da hedefliyor. Bu proje, toprağa yeniden değer […]

Hevsel Bahçesi: Toprağa Dönüş, Yeniden Canlanma ve Ekonomik Katkı

Güçlü tarım potansiyeli ve verimli topraklara sahip olan ülkemizde, tarımın yeniden canlanması ve ekonomiye katkı sağlayacak yeni bir girişim yükseliyor: Hevsel Bahçesi. Gazetecilik kimliğinden ayrılarak diyar bakırda güçlü bir ekonomik etki yaratma hedefiyle adım atan Şehadet Çıtıl Hanım, memleketine uygun yöresel tarım ürünlerini yetiştirip alım garantisi ile kapıdan alıyor ve diğer şehirlere pazarlamak için çalışmalar yürütüyor.

Şehadet Hanım, ülkenin dışarıdan ithal etme ihtiyacını ortadan kaldırmak için kararlı bir şekilde hareket ediyor. “Pirinç, nohut, mercimek ve daha birçok ürünü üretebiliriz,” diyor. Hevsel Bahçesi’nin sunduğu imkanlarla, gençlerin başka şehirlerde iş aramasına gerek kalmayacak. Verimli topraklarda yetiştirilen ürünler, güzel gelirlerle satışa sunulacak.

Her bir ürün, laboratuarda titizlikle analiz edildikten sonra tüketicilere sunulacak. Mars fasulyesi, siyah nohut, kekik, tuz gibi ürünler, Hevsel Bahçesi’nin bereketli topraklarında özel bir özenle yetiştirilip işleniyor.

Hevsel Bahçesi sadece ekonomik bir girişim değil, aynı zamanda bölgedeki kalkınma göçünü engellemeyi ve toprağa sahip çıkmayı da hedefliyor. Bu proje, toprağa yeniden değer verme ve tarıma dönüşün bir sembolü olarak görülüyor.

Sonuç olarak, Hevsel Bahçesi, ülkemizin tarım potansiyelini yeniden keşfetme ve yerel ekonomiyi güçlendirme yolunda umut verici bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

Benzer Yazılar

İsrail Ekonomisi Üzerinde Türkiye’nin Ticaret Kararı Etkisi

Genel 4 hafta önce

Türkiye’nin İsrail ile ticareti, Gazze savaşının son bulmasına kadar askıya alma kararının İsrail ekonomisi için sonuçları tartışma konusu oldu. İsrail’deki yetkililer alternatif çözümler aradıklarını ifade etmelerine rağmen, Reuters ile görüşen analistler bu kararın İsrail ekonomisine uzun dönemde etki etmeyeceğini savunuyorlar. Yıllardır birçok diplomatik krizi atlatan İsrail-Türkiye ticaret ilişkileri, yıllık milyarlarca dolarlık hacme ulaşarak devam ediyor; fakat İsrailliler, Gazze’deki çatışmaların yol açtığı son krizin üstesinden gelemeyeceklerinden endişe ediyorlar. Türkiye, bu ay içinde savaşın sona ermesi ve yardımın sağlanması koşulları yerine getirilene kadar İsrail ile olan tüm ikili ticareti durdurduğunu duyurdu. İsrail, bu hamlenin Dünya Ticaret Örgütü’nün kurallarına aykırı olduğunu ileri sürdü. Türkiye’nin bu kararı karşısında, ekonomistler kısa vadede kıtlık yaratabileceğini ancak İsrail’in 500 milyar dolarlık ekonomisine büyük bir zarar vermesinin olası olmadığını belirtiyorlar. İsrailli ithalatçılar ise çimento, gıda ve otomobil gibi temel ürünler için alternatif tedarikçiler arayışında. İsrail Maliye Bakanlığı’nın baş ekonomisti Shmuel Abramzon, “Türkiye, İsrail için önemli bir ticari partnerdir; […]

Provizyon Nedir? Provizyon Çeşitleri Nelerdir?

Genel 1 ay önce

İçindekiler Provizyon Nedir? Provizyonun Amacı Ne İçindir? Provizyon İşlemi Nasıl İşler? 1.     İşlem Başlatma 2.     Bilgi Aktarımı ve Denetimi 3.     Onay veya Red Kararı 4. Sonuç Bildirimi Provizyon Alma Süresi Ne Kadar? Provizyon Türleri Nelerdir? 1.     Ön Provizyon (Pre-Authorization) 2.     Güvenlik Provizyonu 3.     Chargeback Provizyonu Bekleyen Provizyon Nedir? Bekleyen Provizyonun Önemi Nedir? Provisyondaki İşlemler Kart Limitinden Düşer mi? Provizyon nedir ve provizyon çeşitleri nelerdir sorusu sıklıkla karşımıza çıkmakta ve merak edilmekte. Örnekle açıklayacak olursak, bir restoranda keyifli bir yemek sonrası, ödemenizi kredi kartınızla yapmaya karar verdiniz. Kartınızı POS cihazına geçirdiğinizde, ekranda onay mesajını görene kadar geçen kısa süre içinde, bir dizi karmaşık adımın hızla gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Bu makalede, finansal güvenliği sağlamak ve işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için hayati öneme sahip olan “provizyon” sürecini, çeşitlerini ve bekleyen provizyonlar hakkında bilinmesi gerekenleri ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Provizyon Nedir? Çokça merak edilen provizyon nedir sorusunu şöyle yanıtlayabilir. Finans ve bankacılık sektöründe, provizyon, […]

Altın Rezervindeki Geri Dönüşüm

Genel 2 ay önce

Altın rezervleri, geri dönüşüm ekonomik yararlar, cevresel etkiler, ulusal altın rezervleri, altının tarihsel önemi….

0 Yorum

Yorum Yaz

Arama
Kredi Hesaplama

Bitcoin 2140800₺(3.2%)

Ethereum 114698₺(4.1%)

Tether 33.06₺(-0.1%)

Bnb 19155.05₺(4.5%)

Xrp 18.71₺(7.3%)

Solana 5214.7₺(4.1%)

Cardano 14.91₺(3.6%)

Dogecoin 4.17₺(6.8%)

Tron 4.5₺(-1.7%)

Chiliz 2.42₺(4.6%)

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.