Yukarı Çık

Altın Fiyatlarında’ki düşüş 27 Nisan 2024

orta doğudaki düşen tansiyonun etkisi,altın fiyatlarındaki düşüş,fed politika faizleri....

Altın Fiyatlarında’ki düşüş 27 Nisan 2024

Altın fiyatlarındaki düşüş, 27 Nisan 2024’te güncel altın fiyatlarını etkiledi. Haftaya yüksek başlayan altın fiyatları, hafta sonuna doğru düşüş trendine girdi ve çeyrek altın 3900 TL’ye kadar geriledi.

Analistler, Orta Doğu’da sınırlı olsa da düşen tansiyonun altına olan talepteki zayıflamada etkili olduğunu belirtiyor. ABD Merkez Bankası’nın FED faiz indirimlerine ne zaman başlayacağına ilişkin belirsizlikler, varlık fiyatları üzerinde etkisini sürdürüyor. FED’in politika faizini son 23 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 5,25-5,50 aralığında tutmasına rağmen, son dönemde ABD’de açıklanan veriler ekonomideki canlılığa işaret ediyor.

Para piyasalarında FED’in Mayıs’ta politika faizini sabit bırakacağına kesin gözüyle bakılıyor. Analistler, bankanın haziranda faiz indirimine başlama ihtimalinin yüzde 15 Temmuz’da yüzde 41 ve Eylül’de yüzde 64 ihtimalle fiyatlandığını söylüyor.

Güncel çeyrek altın ve gram altın fiyatları da düşüşü yansıtıyor. Gram altın bir önceki kapanışı 2.449 liradan yaparken, 27 Nisan Cumartesi günü 2.438 TL’ye geriledi. Bir önceki kapanışı 4.004 liradan tamamlayan çeyrek altın ise bugün 3.900 TL’den piyasaya sürülüyor.

Benzer Yazılar

İsrail Ekonomisi Üzerinde Türkiye’nin Ticaret Kararı Etkisi

Genel 4 hafta önce

Türkiye’nin İsrail ile ticareti, Gazze savaşının son bulmasına kadar askıya alma kararının İsrail ekonomisi için sonuçları tartışma konusu oldu. İsrail’deki yetkililer alternatif çözümler aradıklarını ifade etmelerine rağmen, Reuters ile görüşen analistler bu kararın İsrail ekonomisine uzun dönemde etki etmeyeceğini savunuyorlar. Yıllardır birçok diplomatik krizi atlatan İsrail-Türkiye ticaret ilişkileri, yıllık milyarlarca dolarlık hacme ulaşarak devam ediyor; fakat İsrailliler, Gazze’deki çatışmaların yol açtığı son krizin üstesinden gelemeyeceklerinden endişe ediyorlar. Türkiye, bu ay içinde savaşın sona ermesi ve yardımın sağlanması koşulları yerine getirilene kadar İsrail ile olan tüm ikili ticareti durdurduğunu duyurdu. İsrail, bu hamlenin Dünya Ticaret Örgütü’nün kurallarına aykırı olduğunu ileri sürdü. Türkiye’nin bu kararı karşısında, ekonomistler kısa vadede kıtlık yaratabileceğini ancak İsrail’in 500 milyar dolarlık ekonomisine büyük bir zarar vermesinin olası olmadığını belirtiyorlar. İsrailli ithalatçılar ise çimento, gıda ve otomobil gibi temel ürünler için alternatif tedarikçiler arayışında. İsrail Maliye Bakanlığı’nın baş ekonomisti Shmuel Abramzon, “Türkiye, İsrail için önemli bir ticari partnerdir; […]

Provizyon Nedir? Provizyon Çeşitleri Nelerdir?

Genel 1 ay önce

İçindekiler Provizyon Nedir? Provizyonun Amacı Ne İçindir? Provizyon İşlemi Nasıl İşler? 1.     İşlem Başlatma 2.     Bilgi Aktarımı ve Denetimi 3.     Onay veya Red Kararı 4. Sonuç Bildirimi Provizyon Alma Süresi Ne Kadar? Provizyon Türleri Nelerdir? 1.     Ön Provizyon (Pre-Authorization) 2.     Güvenlik Provizyonu 3.     Chargeback Provizyonu Bekleyen Provizyon Nedir? Bekleyen Provizyonun Önemi Nedir? Provisyondaki İşlemler Kart Limitinden Düşer mi? Provizyon nedir ve provizyon çeşitleri nelerdir sorusu sıklıkla karşımıza çıkmakta ve merak edilmekte. Örnekle açıklayacak olursak, bir restoranda keyifli bir yemek sonrası, ödemenizi kredi kartınızla yapmaya karar verdiniz. Kartınızı POS cihazına geçirdiğinizde, ekranda onay mesajını görene kadar geçen kısa süre içinde, bir dizi karmaşık adımın hızla gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Bu makalede, finansal güvenliği sağlamak ve işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için hayati öneme sahip olan “provizyon” sürecini, çeşitlerini ve bekleyen provizyonlar hakkında bilinmesi gerekenleri ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Provizyon Nedir? Çokça merak edilen provizyon nedir sorusunu şöyle yanıtlayabilir. Finans ve bankacılık sektöründe, provizyon, […]

Altın Rezervindeki Geri Dönüşüm

Genel 2 ay önce

Altın rezervleri, geri dönüşüm ekonomik yararlar, cevresel etkiler, ulusal altın rezervleri, altının tarihsel önemi….

0 Yorum

Yorum Yaz

Arama
Kredi Hesaplama

Bitcoin 2139068₺(5.2%)

Ethereum 114790₺(5.7%)

Tether 33.04₺(-0.2%)

Bnb 19250₺(6.2%)

Xrp 18.23₺(4.2%)

Solana 5215.03₺(4.4%)

Cardano 14.8₺(2.6%)

Dogecoin 4.16₺(7.5%)

Tron 4.51₺(-1.5%)

Chiliz 2.4₺(4.6%)

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.