Yukarı Çık

Altın fiyatlarında son durum ne? Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 29 Mart 2024 altın fiyatları

Yatırımcıların gözdesi olan altın fiyatlarına dair güncel bilgiler büyük merak konusu. 29 Mart 2024 altın fiyatları vatandaş tarafından merak ediliyor. Son altın fiyatları bugün ne seviyede? Gram altın ve çeyrek altın fiyatlarının en son durumu haberimizde.

Altın fiyatlarında son durum ne? Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 29 Mart 2024 altın fiyatları

Altın piyasasında herkes ABD’den gelecek önemli ekonomik durumları ve Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın yapacağı açıklamaları bekliyor. Bugün ons altın fiyatı, yüzde 1,6’lık bir artışla yaklaşık 2.230 dolar seviyesinde işlem görüyor. Yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın enflasyonla mücadelede kullandığı ana gösterge olan kişisel tüketim harcamaları verilerine ve Jerome Powell’ın değerlendirmelerine odaklanmış durumda.

29 Mart 2024 Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Gram altın fiyatları, ons altın ve Dolar/TL kurlarındaki son gelişmelere bağlı olarak değişiklik gösterdi. Gram altın yaklaşık olarak 2.324 Türk Lirası’ndan işlem gördü. Çeyrek altın ise 3.816 Türk Lirası’na satıldı. ABD’nin 10 yıllık tahvil faizleri, dar bir aralıkta seyrederek yüzde 4,2050 seviyesine ulaştı. Aynı zamanda, altının ons fiyatı yüzde 1,7’lik bir artışla 2.233 dolardan günü kapattı. Altının ons fiyatı, tarihinin en yüksek günlük kapanışını yaparak bu yılın ilk üç ayında yüzde 8,2’lik bir artış sergiledi.

29 Mart 2024 altın fiyatları
29 Mart 2024 altın fiyatları

ABD’deki büyüme verilerinin beklentileri aşmasına rağmen hisse senedi piyasaları büyük değişiklikler göstermedi. Bugün ise Paskalya tatili sebebiyle ABD, Avrupa ve Hong Kong borsaları kapalı olacak.

ABD ekonomisi, 2023 yılının son çeyreğinde yüzde 3,4 oranında büyüyerek beklentileri aştı. Ekonomi uzmanları, Amerikan Merkez Bankası’nın faiz oranlarını ne zaman düşüreceği konusunda hala belirsizlikler olduğunu ifade ediyorlar.

Powell’ın açıklamalarının yanında, kişisel tüketim harcamaları verileri de Federal Rezerv’in önümüzdeki dönemdeki politikalarına dair önemli bilgiler sunuyor. Bu veriler ışığında, piyasa analistleri Fed’in Haziran ayında faiz oranlarını düşürme olasılığını yüzde 64 olarak değerlendiriyor.

Benzer Yazılar

İsrail Ekonomisi Üzerinde Türkiye’nin Ticaret Kararı Etkisi

Genel 4 hafta önce

Türkiye’nin İsrail ile ticareti, Gazze savaşının son bulmasına kadar askıya alma kararının İsrail ekonomisi için sonuçları tartışma konusu oldu. İsrail’deki yetkililer alternatif çözümler aradıklarını ifade etmelerine rağmen, Reuters ile görüşen analistler bu kararın İsrail ekonomisine uzun dönemde etki etmeyeceğini savunuyorlar. Yıllardır birçok diplomatik krizi atlatan İsrail-Türkiye ticaret ilişkileri, yıllık milyarlarca dolarlık hacme ulaşarak devam ediyor; fakat İsrailliler, Gazze’deki çatışmaların yol açtığı son krizin üstesinden gelemeyeceklerinden endişe ediyorlar. Türkiye, bu ay içinde savaşın sona ermesi ve yardımın sağlanması koşulları yerine getirilene kadar İsrail ile olan tüm ikili ticareti durdurduğunu duyurdu. İsrail, bu hamlenin Dünya Ticaret Örgütü’nün kurallarına aykırı olduğunu ileri sürdü. Türkiye’nin bu kararı karşısında, ekonomistler kısa vadede kıtlık yaratabileceğini ancak İsrail’in 500 milyar dolarlık ekonomisine büyük bir zarar vermesinin olası olmadığını belirtiyorlar. İsrailli ithalatçılar ise çimento, gıda ve otomobil gibi temel ürünler için alternatif tedarikçiler arayışında. İsrail Maliye Bakanlığı’nın baş ekonomisti Shmuel Abramzon, “Türkiye, İsrail için önemli bir ticari partnerdir; […]

Provizyon Nedir? Provizyon Çeşitleri Nelerdir?

Genel 1 ay önce

İçindekiler Provizyon Nedir? Provizyonun Amacı Ne İçindir? Provizyon İşlemi Nasıl İşler? 1.     İşlem Başlatma 2.     Bilgi Aktarımı ve Denetimi 3.     Onay veya Red Kararı 4. Sonuç Bildirimi Provizyon Alma Süresi Ne Kadar? Provizyon Türleri Nelerdir? 1.     Ön Provizyon (Pre-Authorization) 2.     Güvenlik Provizyonu 3.     Chargeback Provizyonu Bekleyen Provizyon Nedir? Bekleyen Provizyonun Önemi Nedir? Provisyondaki İşlemler Kart Limitinden Düşer mi? Provizyon nedir ve provizyon çeşitleri nelerdir sorusu sıklıkla karşımıza çıkmakta ve merak edilmekte. Örnekle açıklayacak olursak, bir restoranda keyifli bir yemek sonrası, ödemenizi kredi kartınızla yapmaya karar verdiniz. Kartınızı POS cihazına geçirdiğinizde, ekranda onay mesajını görene kadar geçen kısa süre içinde, bir dizi karmaşık adımın hızla gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Bu makalede, finansal güvenliği sağlamak ve işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmek için hayati öneme sahip olan “provizyon” sürecini, çeşitlerini ve bekleyen provizyonlar hakkında bilinmesi gerekenleri ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Provizyon Nedir? Çokça merak edilen provizyon nedir sorusunu şöyle yanıtlayabilir. Finans ve bankacılık sektöründe, provizyon, […]

Altın Rezervindeki Geri Dönüşüm

Genel 2 ay önce

Altın rezervleri, geri dönüşüm ekonomik yararlar, cevresel etkiler, ulusal altın rezervleri, altının tarihsel önemi….

0 Yorum

Yorum Yaz

Arama
Kredi Hesaplama

Bitcoin 2139737₺(3.3%)

Ethereum 114690₺(4.2%)

Tether 33.06₺(-0.2%)

Bnb 19148.89₺(4.5%)

Xrp 18.75₺(7.7%)

Solana 5218.14₺(4.1%)

Cardano 14.93₺(3.8%)

Dogecoin 4.17₺(7%)

Tron 4.49₺(-1.7%)

Chiliz 2.41₺(4.3%)

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz.